Отборът на Манчестър Сити бе спрян при визитата си на

...

Лийдс не се даде на Ман Сити в лудия дъжд на Еланд Роуд

Отборът на Манчестър Сити бе спрян при визитата си на Лийдс Юнайтед и приключи 1:1 в мач от четвъртия кръг на Висшата лига на Англия. Рахийм Стърлинг даде задатък на „ гражданите” след 17 минути, само че резервата Родриго Морено в 59-ата минута изравни резултата. Домакините даже нацелиха гредите на противника цели три пъти и сигурно могат да съжаляват, че не взеха всички точки на своя „ Еланд Роуд”.

В третата минута Де Бройне опитва пряк удар от фал, чиято позиция предполагаше, че белгиецът ще центрира. Стражът на Лийдс не бе квалифициран, само че за негов шанс топката среща страничната му греда. В 16-ата "гражданите ", които стартираха доста интензивно, още веднъж бяха покрай попадение. Стърлинг добре излъга вляво Люк Ейлинг, след което центрира по земя към Феран Торес, само че неговият удар бе изчистен пред голлинията от Далас. Минута по-късно натискът на гостите даде резултат. Стърлинг получи на границата на наказателното поле, преодоля двама бранители, след което стреля доста точно в ъгъла - 0:1.

Полека-лека Лийдс се отърси от напрежението и стартира да нападна много по-често. "Пауните " стигнаха голово състояние в 37-ата минута, когато Калвин Филипс, доста добре изведе Далас в наказателното поле. Бранителят се озова зад тила на Уокър, който го побутна рисковано. Далас въпреки всичко стреля, само че Едерсон съумя да избие и да предотврати изравняването.

В добавеното време на първата част Менди, който бе един от най-слабите играчи в селекцията на Гуардиола, направи неточност и подари топката на Aйлинг, който финтира добре Лапорт и стреля, само че Едерсон още веднъж избави сигурен гол във вратата си.