Отборът на Мали разгроми дебютанта Мавритания с 4:1 в първия

...

Мали тръгна мощно на Купата на африканските нации

Отборът на Мали разгроми дебютанта Мавритания с 4:1 в първия си мач от предварителна група Е на шампионата за Купата на африканските народи в Египет.
Футболистите на Мали взеха самодейността още в самото начало и не я изпуснаха докрая. Абдулайе Диаби откри резултата в 37-ата минута. В самия завършек на първото полувреме Мавритания получи втори гол, откакто от дузпа се разписа Муса Марега. Десет минути след подновяването на играта Адама Траоре направи резултата типичен. В 72-ата минута Мавритания понижи от дузпа посредством Ел Хачен Ел Ид. Още в идната офанзива обаче Мали още веднъж върна задатъка си от три гола, като прецизен още веднъж беше Адама Траоре. С триумфа Мали оглави класирането в групата си с 3 точки, пред Тунис и Ангола, които имат по 1 след ремито 1:1 между тях. Мавритания е на дъното без актив.