Отборът на Макаби (Хайфа) удържа равенство 0:0 в гостуването си

...

Георги Костадинов с едно полувреме при равенство на Макаби

Отборът на Макаби (Хайфа) удържа тъждество 0:0 в гостуването си на Макаби (Тел Авив) от 5-ия кръг на шампионата на Израел. Като титуляр за гостите стартира българинът Георги Костадинов, който бе сменен на почивката от Кайо.

Домакините повече могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, защото сътвориха по-интересните положения в срещата, само че по този начин и не откриха пътя към гола.

И двата отбора приключиха мача в понижен състав, откакто Тал Бен Хаим от домакините бе изпъден в 45-ата минута, а в 80-ата аления картон видя и Омар Бен Харуш от гостите.

След това реми Макаби (Тел Авив) заема 3-ото място в таблицата с 10 точки. Макаби (Хайфа) пък се намира на 8-ата позиция в класирането със 7 пункта в актива си.