Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Локомотив (Пловдив)

...

Лудогорец получи голям подарък от съдбата срещу Локо

Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Локомотив (Пловдив) в дуел от 14-ия кръг на родната efbet Лига.

През първата част домакините по този начин и не успяваха да намерят празните пространства зад защитната линия на " смърфовете ".

Второто полувреме обаче започва много по-добре за " орлите ", които след час игра получиха дузпа. Пиерос Сотириу застана зад бялата точка, само че топката се удари в двете странични греди и не влезе във вратата на Локо.

В самия завършек на срещата бе отсъдена втора дузпа за домакините, само че след обзор с ВАР Драгомир Драганов промени решението си и до углавен удар не се стигна.

В последните секунди обаче Кристиан Гомис имаше нещастието да си означи автогол и да донесе успеха на своя съперник. Дълбоко в добавеното време Мартин Паскалев от гостите получи втори жълт картон и се прибра по-рано в съблекалните.

Така бе прекратена отличната серия от победи на " смърфовете ", които остават на осмото място със 17 точки. Лудогорец, от своя страна, към този момент има 33 пункта на върха във краткотрайното класиране.
Източник: fakti.bg