Отборът на Лудогорец гостува на испанския Бетис във втори мач

...

НА ЖИВО: Реал Бетис vs Лудогорец 2:0, къс магия от Хоакин

Отборът на Лудогорец гостува на испанския Бетис във втори мач за двата отбора от груповата фаза на Лига Европа. Към момента. Луис Енрике даде задатък на " лос вердибланкос " в 26-ата минута. Хоакин удвои актива на домакините в 40-ата минута.

Във втората минута на срещата Паули Акуку и Мануел Шоу от родния отбор си удариха неприятно главите при въздушно единоборство, само че за благополучие на двамата продължиха игра. Две по-късно бранителят Рубиал се включи в нападението на " вердибланкос " и комбинира на двойно с Уилиям Жозе, с цел да опита изстрел от въздуха от дъгата, който беше прекомерно слаб. В десетата Бетис имаше искания за дузпа, които не бяха почетени от латвийски рефер Трейманис.

Домакините задържаха от ден на ден и повече кълбото, само че защитата на Лудогорец стоеше прекомерно плътно и до рискове пред вратата на Падт в първите 10 минути по този начин и не се стигаше. Куадрадо насочи удар от свободен удар след заучено състояние, само че нидерладенцът избави. В ответната офанзива Текпетей даде възхитителен пас към Тиаго, който подмина вратаря Браво и шутира, само че настрана от вратата на Бетис. След това страничният рефер подвигна и засада на бразилския нападател на " орлите ".

В 18-ата Шоу открадна топката от краката на Рубиал вляво и напредна, а десният защитник на Реал Бетис догони халфа на разградчани и го фаулира по диагонал от вратата, защитавана от Браво. Зад топката застана Десподов, който опита да откри Игор Тиаго с центриране, само че Едгар Гонсалес с глава почисти напред. В 21-ата Игор Тиаго нападна топката след центриране от ъглов удар на Кирил Десподов, само че прати топката настрана от вратата на Браво. Лудогорец наложи напън, което носеше и положения за родния първенец. В 23-ата Текпетей финтира вдясно и си освободи пространство за пукотевица, с цел да принуди Браво да се намеси.

В 25-ата минута на мача домакините поведоха. Първоначално Сисиньо направи доста груба неточност вдясно и разреши на Луис Енрике да шутира. Падт мазета настрана, а топката отиде вляво за Каналес, който шутира, само че още веднъж Падт се намеси. В последна сметка пристигна по диагонал центриране отляво от бека Миранда, с цел да може Енрике да изпревари Сисиньо още веднъж и от близко да осъществя - 1:0.

При последвалото нахлуване Якуб Пьоторвкси нахлу отдясно и центрира, а топката беше изчистен и отиде в Каули. Плеймейкърът насочи мощен изстрел от десетина метра, а Браво боксира топката, след което я улови. Пет преди края 41-годишният прочут футболист на домакините - Хоакин, получи вляво и си бутна топката на десния крайник. Опитният футболист насочи магнетичен удар по диагонала, който се яви неспасяем за Падт.