Отборът на Локомотив Пловдив завърши лагера си в Турция с

...

Тежка загуба за Локо Пд на финала на лагера в Турция

Отборът на Локомотив Пловдив приключи лагера си в Турция с тежка загуба от Олимпик Донецк. " Смърфовете " отстъпиха с 0:4 от украинците, макар че през първото полувреме имаха по-сериозен превес. Евгений Тсумбалюк даде преднина на украинците в края на първата част, а в 61-ата минута Максим Детерьов удвои от дузпа. Малко по-късно Андрей Кравчук с обмислен удар направи резултата типичен. В последната минута на постоянното време Максим Детерьов оформи крайното 0:4.

Олимпик Донецк се намира сега на 9-о място в елита на Украйна. Клубът е относително нов – основан е през 2001 година. Играе мачовете си на стадион " Лобановски ". Най-големият триумф на Олимпик е достигането до третия квалификационен кръг на Лига Европа през сезон 2017/2018, когато украинците губят от ПАОК.

В 7-ата минута удар на Дейвид Малембана срещна напречната греда, токата падна на голлинията, а по-късно Бирсент Карагарен опита да я прати в мрежата. Шутът му обаче бе блокиран от бранител и топката излезе в ъглов удар. През първите 10 минути Локомотив имаше тотално превъзходство над своя конкурент, който не успяваше да изнесе топката в половината на " смърфовете ".
Източник: fakti.bg