Отборът на Лийдс Юнайтед направи важна крачка към крайния успех

...

Лийдс излезе с едни гърди напред в плейофа с Дарби Каунти

Отборът на Лийдс Юнайтед направи значима крачка към крайния триумф в плейофа за влизане в Премиър лийг. Йоркширци завоюваха първия мач против Дарби Каунти от 1/2-финала, като се постановиха с 1:0 като посетители на " Прайд Парк ".

Играчите на Марсело Биелса бяха по-активни през по-голяма част от мача и успеха им е заслужена. Те повече задържаха топката и насочиха повече удари от домакините, които не съумяха нито един път да стрелят в очертанията на вратата.

Единственият гол в срещата падна в 55-ата минута. Тогава гостите проведоха хубава офанзива по лявото крило, Джак Харисът напредна и центрира в наказателното поле, където Кемар Рууф бе заел добра позиция и бе прецизен за 0:1.

С този триумф Лийдс взе добра преднина преди реванша на " Елънд Роуд ". Той ще бъде в сряда, 15 май от 21:45 часа наше време.