Отборът на Ливърпул продължава с отличното си представяне от началото

...

Ливърпул се развихри срещу Арсенал и продължава с пълен актив във Висшата лига

Отборът на Ливърпул продължава с отличното си показване от началото на сезона във Висшата лига, откакто победи Арсенал с 3:1 в дербито от третия кръг на шампионата.
На „ Анфийлд “ домакините постановиха напън през цялото време, само че можеха да бъдат ударени на контраофанзива, в случай че Пиер-Емерик Обамеянг и Николас Пепе не бяха създали пропуски от преференциални позиции.
„ Червените “ поведоха в резултата в 32-та, минута, когато Жоел Матип се разписа с глава след центриране от корнер. Няколко минути след почивката Мохамед Салах удвои от дузпа, отсъдена за нарушаване на Давид Луис против египтянина.
В 58-та минута Салах направи резултата 3:0 с прецизен изстрел по земя, а пет минути преди края на постоянното време Лукас Торейра оформи крайното 3:1.
По този метод Ливърпул остава единственият тим в цялостен актив от точки и заема първото място в класирането, до момента в който Арсенал е на втора позиция с шест точки.
Още детайлности от дуела вижте в Sportlive.bg.
Източник: actualno.com