Отборът на Ливърпул претърпя ново поражение в предсезонната си подготовка.

...

Ливърпул допусна ново поражение в САЩ

Отборът на Ливърпул претърпя ново проваляне в предсезонната си подготовка. Мърсисайдци отстъпиха с 1:2 на Севиля в мач, който се игра в Бостън, Съединени американски щати. Само преди два дни отборът на Юрген Клоп претърпя проваляне от Борусия Дормунд.

Въпреки това, локалната аудитория оказа голяма поддръжка на Ливърпул по време на дуела.

Алехандро Посо донесе триумфа на испанския отбор в сами завършек на мача, откакто преди този момент тимът беше останал с човек по-малко, поради червен картон на Жорис Няньон (76’).

Севиля беше по-доброят тим през цялото първо полувреме, само че съумя да стигне до попадение в 37-ата минута откакто Нолито стреля мощно за 1:0.

Играчите на Юрген Клоп демонстрираха непостоянност в хода на срещата. Севиля имаше още благоприятни условия, само че не задоволително, откакто се отдръпна на полувремето при 1:1. След центриране от корнер Натаниел Филипс засече, а Ориги добави за 1:1.

В 76-ата минута Няньон напусна терена, откакто извърши недодялан фаул против Ясер Ларуси. Играчът на Ливърпул беше изнесен на носилка.

Zero fucks given.

Joris Gnagnon given a straight red for Sevilla after a shocking tackle on Yasser Larouci of Liverpool. pic.twitter.com/tefGgaNgVg
— LaLiga Burro (@LaLigaBurro) July 21, 2019
Междувременно футболистите на Клоп започнаха да демонстрират по-добра игра през втората част, откакто и мениджърът направи редица смени и пусна съвсем нов състав. Въпреки това в заключителната част Алехандро Посо засече за крайното 2:1 в 90-ата минута на срещата.