Отборът на Ливърпул не успя да победи гостуващи на „Анфийлд“

...

Ливърпул и Атлетик Билбао не се победиха пред 40 хиляди на Анфийлд

Отборът на Ливърпул не съумя да победи гостуващи на „ Анфийлд “ Атлетик Билбао и двата тима приключиха наедно 1:1.

Диого Жота откри резултата в 13-ата минута, а Алекс Беренгер изравни в 53-ата минута. Младокът Харви Елиът пък удари греда в 75-ата минута след страховит удар.

Honours even in our penultimate pre-season friendly at Anfield.
— Liverpool FC (@LFC)
„ Мърсисайдци “ имат още една контрола преди началото на новия сезон във Висшата лига. Тя ще се изиграе още на следващия ден, още веднъж на „ Анфийлд “, против испанския Осасуна.

Срещата обаче беше помрачена от травмата на левия бек Андрю Робъртсън, който напусна терена малко преди почивката. Той напусна терена, подкрепян от физиотерапевтите на клуба, откакто получи удар в глезена.

Иначе дуелът се игра прeд към 40 000 фенове на „ Анфийлд” “ което е 75 % от потенциала на стадиона. Това е най-голямата аудитория, събирала се на оборудването за последните 16 месеца, в едвам втория мач пред фенове за този интервал.

От клуба обаче трябваше да се извиняват на последователите, защото въвеждането на нова електронна система докара до опашки на вратите и се наложи дуелът да стартира с 30-минутно забавяне.