Отборът на Литекс приключи по класически начин годината. В двубой

...

Литекс приключи по класически начин годината

Отборът на Литекс завърши по типичен метод годината. В дуел от последния, XVII кръг във Втора професионална лига “оранжевите” победиха с класическото 3:0 Поморие. Футболистите на Живко Желев имаха потребност от повече от час игра, с цел да намерят път към мрежата на поморийци.

Автор на първото попадение край Покрития мост стана Добромир Бонев, който се разписа в 63-ата минута. Две по-късно играчите на Радослав Боянов останаха с човек по-малко, откакто за втори жълт, респективно червен картон Георги Петков бе изпъден от игра.

Въпреки че имаха числено преимущество и гол преднина, ловчанлии съумяха да “затворят” мача чак в 88-ата минута. Втори гол във вратата на Поморие осъществя Илиян Капитанов. Малко преди да прозвучи последният съдийски сигнал, Кристиян Тафраджийски оформи класиката.

С успеха Литекс събра 25 точки и измести Поморие от петата позиция. Тимът от родното Черноморие пък остава шести, с точка по-малко. Втора лига 17 кръг, събота 8 декември  Литекс 3:0краен резулат  Поморие