Отборът на Литекс победи с 3:2 Поморие в мач от

...

Младежки национал се развихри във Втора лига

Отборът на Литекс победи с 3:2 Поморие в мач от 17-ия кръг на Втора лига. Страхотен мач за ловчанлии направи младежкият национал Тонислав Йорданов, който осъществя хеттрик в рамките единствено на 17 минути.

Срещата стартира чудесно за домакините н в 12-та минута Милен Танев центрира от фаул, а Георги Чукалов засече с глава за 1:0. Последваха обаче минутите на Йорданов и сред 20-ата и 37-ата той осъществя три попадения. Във 90-та минута на мача Милен Танев откри в непосредствена непосредственост пред голлинията Уилфрид Гримо, който оформи крайното 2:3.

С триумфа си през днешния ден Литекс към този момент е на пета позиция с 27 точки - на три от третия Монтана. Поморие от своя страна остава на дъното с едвам осем точки. Това е на шест от избавителната зона.