Отборът на Лион си върна поразклатеното самочувствие, след като победи

...

Лион си върна самочувствието

Отборът на Лион си върна поразклатеното самочувствие, откакто победи с 2:0 вкъщи Ним в първия дуел от 10-ия кръг на френската Лига 1. В предходния кръг “хлапетата” позволиха унизителна загуба с 0:5 при гостуването на първенеца Пари Сен Жермен и имаха потребност от триумф довечера. Домакините започнаха интензивно срещата и стигнаха до гол още в 24-ата минута, когато се разписа Муса Дембеле след подаване на Марсело. Това беше трети гол за Дембеле с екипа на Лион. Резултатът се резервира до самия завършек на мача, когато в добавеното време Мемфис Депай донесе нужното успокоение за хората на Бруно Женезио. Така Лион се изкачи краткотрайно на третото място в класирането със 17 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга. КЛАСИРАНЕ СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига 1 10 кръг, петък 19 октомври  Лион 2:0краен резулат  Олимпик Ним