Отборът на Лион постигна пета поредна победа в Лига 1,

...

Лион не се затрудни с Амиен

Отборът на Лион реализира пета поредна победа в Лига 1, откакто се наложи с 3:0 над гостуващия отбор на Амиен. " Хлапетата " нямаха никакви усложнения, въпреки съвсем до самия завършек на срещата преднината им да бе от единствено един гол.

Мариано Диас даде задатък на Олимпик в 30-ата минута, откакто бе изведен самичък от съотборника си Мемфис Депай. Диас имаше задоволително време, с цел да финтира вратаря на противниковия тим, да настройки топката на десния си крайник и да я изпрати в опразнената мрежа. Домакините имаха тотално предимство и през второто полувреме, само че то бе материализирано в самия завършек на срещата. В 83-тата минута Мемфис вкара за 2:0, а три минути по-късно Бернар Траоре оформи крайното 3:0 със мощен удар от близка отдалеченост.

С успеха Лион събра 66 точки след първите 33 кръга и заема трето място в подреждането, на 18 пункта зад лидера Пари Сен Жермен. Амиен е на 14-а позиция с 37 точки. Лига 1 33 кръг, събота 14 април  Лион 3:0краен резулат  Амиен