Отборът на Левски загуби като гост от Ботев (Пловдив) с

...

Левски копае дъното, губи от Ботев с човек повече

Отборът на Левски загуби като посетител от Ботев (Пловдив) с 0:1 в среща от втория кръг на шампионския плейоф в Първа лига.

Резервата Стивън Петков означи единственото попадение в 79-ата минута, което донесе успеха за пловдивчани.

Димитър Пиргов от домакините бе изпъден с пряк червен картон в 41-ата минута, само че " сините " не съумяха да се възползват от численото си предимство.

Габриел Обертан нацели гредата преди почивката, а Серджиу Буш пропусна да вкара от преференциална позиция в 75-ата минута. Играчите на Ботев също нацелиха на два пъти гредите.

Така Левски записа трета поредна загуба в шампионата и може да бъде преместен от третата позиция в класирането, в случай че Берое завоюва локалното дерби с Верея по-късно през днешния ден. Ботев остава на пета позиция с 45 точки, пет по-малко от днешния си противник.
Източник: offnews.bg