Отборът на Левски постигна победа с 2:1 при гостуването си

...

Филип Кръстев наказа бившия си тим Славия, за да донесе трите точки на Левски

Отборът на Левски реализира победа с 2:1 при гостуването си на Славия в дуел от предпоследния 31-и кръг на Първа лига.

" Сините " откриха резултата в 38-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев центрира диагонално от десния фланг в наказателното поле на " белите, където Илиян Стефанов с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Светослав Вуцов.

Славия изравни резултата след час игра на стадион " Александър Шаламанов " в столицата, когато получи правото да извърши дузпа поради нарушаване на Филип Кръстев против Иван Минчев в наказателното поле на Левски. Зад топката застана Георги Вълчев, който се разписа в мрежата зад страна Николай Михайлов.

В 83-ата минута Кръстев получи топката по левия фланг на нападението и с техничен удар прати кълбото в далечния ъгъл на Вицов за 2:1 в интерес на Левски. По този метод младежкият национал се оправдава за дузпата, която направи по-рано в мача.

В класирането съставът на Станимир Стоилов е трети 52 точки, до момента в който този на Златомир Загорчич е шести с 37 пункта.