Отборът на Левски постигна най-престижната си победа по време на

...

Левски с много престижен успех в Турция, удари украински гранд

Отборът на Левски реализира най-престижната си победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Възпитаниците на старши треньора Николай Костов се постановиха с 1:0 над рекордьора по извоювани трофеи на Украйна – Динамо Киев.

Единствения гол в мача осъществя бранителят Патрик Габриел Галчев през първата част. Българският отбор обаче имаше още куп благоприятни условия да направи триумфа си по-изразителен, само че съществени пропуски направиха Уелтън, Рикардиньо и Джемили.

Двубоят стартира в равностойно движение, като в първите минути нито един от двата отбора не съумя да вземе териториален превес над своя съперник.

Първата действителна голова опция в мача пристигна в 9-ата минута. Украинският отбор стигна до свободен удар надълбоко в половината на Левски отдясно по нападението на Динамо. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Михавко съумя да стреля с глава, само че прати коженото кълбо около вратата.

Веднага след ситуацията за Динамо Киев, футболистите на Николай Косто имаха искания за дузпа, които обаче не бяха почетени от основния рефер.

Четвърт час след началото на срещата, Левски стигна до ъглов удар, който „ сините ” извършиха заучено. Това изненада играчите на Динамо, а Марин Петков се оказа самичък в наказателното поле и опитва паралелен на голлинията пас, който обаче бе избит от защитник на украинците.

В 17-ата минута Хосе Кордоба се озова на стрелкова позиция след центриране отдясно. Бранителят съумя да насочи удар с глава, само че вратарят на Динамо със сетни старания съумя да избие в нов корнер.

По-настоятелната игра на българския отбор даде резултат в 22-ата минута, когато крайният защитник Патрик Габриел Галчев вкара страховит гол. Той получи пред наказателното поле, финтира с лекост бранител на Динамо и с левия крайник насочи доста акуратен удар в долния ляв ъгъл на вратата.

В оставащите минути до края на първото полувреме „ сините ” имаха още няколко положителни офанзиви към противниковата врата, при които обаче не съумяха да затруднят съществено вратаря на украинците. Така първата част приключи с минимална преднина за българския отбор след прелестния гол на Галчев.

Втората част стартира с доста добър късмет за Динамо Киев. Украинците получиха правото да изпълнят свободен удар на дъгата на наказателното поле на Левски. Андриевски, който се появи на почивката, насочи доста прекрасен изстрел, само че топката мина около левия непряк дирек на вратата.

В 57-ата минута Левски имаше отлична опция да удвои преднината си, само че Рикардиньо не бе концентриран в наказателното поле. Голмайсторът на „ сините ” Галчев получи пред пеналта и центрира чудесно във вратарското поле, където Рикардиньо стреля с глава, само че около вратата. Рикардиньо имаше нова опция малко по-късно, само че мерникът на бразилеца още веднъж му изневери.

В заключителни десетина минути на срещата Левски още веднъж дигна оборотите и пропусна две страхотни благоприятни условия. Първо Уелтън се измъкна от защитата на Динамо и стреля от дъгата на наказателното поле, само че вратарят на украинците избави. Малко по-късно Лима се понесе на десния фланг и комбинира с Джемили, който също стреля от разстояние, само че още веднъж стражът на Динамо се оправи.

FT ЛЕВСКИ - ДИНАМО К 1:0

1:0 Галчев 22'

Левски: 1 Андреев, 22 Галчев, 5 Ван дер Каап, 6 Цунами, 33 Кордоба, 8 Охене, 10 Митков, 97 Фадига, 17 Уелтън, 88 Петков, 9 Рикардиньо

Динамо Киев:  35 Нешерет, 99 Хусиев, 4 Попов, 32 Михавко, 2 Вивчаренко, 6 Бражко, 92 Рамадани, 37 Царенко, 20 Караваев, 77 Бенито, 11 Ванат