Отборът на Левски“ победи с убедителното 3:0 в контрола 9-ия

...

Левски“ бие 9-ия в Австрия с 3:0

Отборът на „ Левски “ победи с безапелационното 3:0 в контрола 9-ия в австрийското състезание по футбол „ Волфсбергер “, откакто на почивката резултатът бе нулев. Две попадения вкара Жуниор Мапуку, който употребява по превъзходен метод физиката си против австрийците, а за 1:0 се разписа Антонио Вутов. Така ситуацията към сините се поуспокои след провалянето с 0:3 от малтийския „ Хибърниънс “ преди няколко дни.

Старши треньорът на „ Левски “ Делио Роси пусна като титуляр Аймен Белаид, който пропусна първата контрола в Малта поради вирус, както и Станислав Костов, който пристигна тази зима. Срещата бе изгледана от притежателя на клуба Спас Русев, който дойде преди два дни на Рицарския остров.

Мачът не мина в най-високото движение, което евентуално би желал да види Роси, само че първите положения в мача за гол бяха за „ Левски “. Последователно с гол се разминаха Аймен Белаид и Роман Прохазка. В 36-ата минута Габриел Обертан получи отлично подаване от Иван Горанов, само че ударът му беше извънредно неакуратен.

Много добра опция се откри пред влезлия като запаса Серджиу Буш, който обаче не съумя да преодолее вратаря Зелингер. Минута по-късно и Антонио Вутов изтърва. В 49-ата Буш излезе зад отбраната на австрийците, трансферира вратаря, който потегли да го среща. Бранител обаче притича и избави вратата от попадение.

„ Левски “ стигна до гол в 65-ата минута разумно на фона на по-голямата си интензивност, а създател на попадението стана Антонио Вутов, който стреля от границата на наказателното поле. В 71-ата минута и Мапуку се разписа, като нахлу от ляво, мина през бранител на австрийците и самичък против вратаря Зелингер не сбърка. Четири минути по-късно Мапуку вкара своето второ попадение, като този път получи пас през центъра, преодоля бранител на дясно и вкара от дребен ъгъл, откакто вратарят на „ Волфсбергер “ не реагира както би трябвало.

Състав на „ Левски “: Божидар Митрев (46- Николай Кръстев), Давид Яблонски (46- Холмар Ейолфсон), Аймед Белаид, Иван Горанов, Жорди Гомес (46- Нелуц Рошу), Габриел Обертан (46- Антонио Вутон), Жерсон Кабрал (46- Жуниор Мапуку), Станислав Костов (46- Серджиу Буш), Ивайло Найденов, Васил Панайотов (86- Мартин Д. Петков), Роман Прохазка (77- Илия Юруков)
Източник: bnr.bg