Отборът на Левски Лукойл победи Черно море с 83:63 в

...

Левски Лукойл взе солиден аванс преди реванша с Черно море

Отборът на Левски Лукойл победи Черно море с 83:63 в първи мач от четвъртфиналите на Купата на България, игран в столичната зала „ Универсиада “.

Срещата бе първа за „ сините “ след идването на новия спонсор и измененията в управлението и състава, като възпитаниците на Константин Папазов бяха неуверени в първата половина на мача и даже изоставаха с пет точки след първите две елементи. След почивката домакините откриха играта си и тотално надиграха своя противник, с цел да стигнат до триумф с 20 точки разлика. По този метод Левски взе солидна преднина преди реванша във Варна след седмица.

В другите мачове от четвъртфиналната фаза Рилски Спортист победи Ямбол като посетител с 83:77, Академик Бултекс взе семейството си на Берое с 84:78, а Балкан разруши Академик София с 83:54 като посетител. /БГНЕС
Източник: bgnes.com