Отборът на Левски Лукойл надигра Балкан в Ботевград в третия

...

Левски Лукойл надигра Балкан и поведе в серията

Отборът на Левски Лукойл надигра Балкан в Ботевград в третия заключителен мач във финалната серия при мъжете със 71:60 и към този момент води с 2:1 победи и е единствено на триумф от купата.

Баскетболистите на Константин Папазов изиграха отлична първа четвърт, която завоюваха с 24:15.

След това гостите от София съумяха да задържат преднината си и макар опита за заключителен взлом на Балкан през второто полувреме, обратът не бе вероятен. Домакините съумяха в един миг от дуела да понижат разликата на 6 точки, само че в последна сметка позволи проваляне.

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Станимир Маринов с 25 точки, а Неманя Милошевич добави още 17.

За Балкан Джордан Калахан означи 18 точки, а Девон Уошингтън прибави 14. Следващият мач от серията е във вторник в Ботевград.