Отборът на Левски демонстрира немощна и безидейна игра и във

...

Немощният "Левски" претърпя втора поредна загуба

Отборът на " Левски " показва немощна и безидейна игра и във II кръг от футболното състезание и резонно бе надвит с 2:0 при гостуването си във Враца на локалния " Ботев ". Както и против " Славия " на старта (1:2) " сините "  рядко успяваха да стигнат до някакво що годе състояние за удар към противниковата врата, а в отбрана бяха тотално дезорганизирани.

Мачът във Враца стартира с бърз гол на " Ботев ". Още в 5-ата мин. отбраната на " Левски " единствено изгледа центриране на Валери Христов отдясно, което нападателят на домакините Дориан Бабунски осъществя с глава, засичайки топката преди бранителя Ивайло Найденов.

В 18-ата мин.  " Ботев " за малко да вкара втори гол, откакто вратарят Николай Михайлов боксира неумело топката и я подари на Сержиньо, който, за негов шанс, се забави и не съумя да го накаже.

Само две минути по-късно системата видео помощник рефер (ВАР) анулира гол на " сините ", тъй като Билал Бари, който вкара с глава, беше в засада. Малко преди края на първото полувреме - в 41-ата мин., ВАР се намеси за повторно и този път бе отсъдена дузпа за " Левски ", защото Мартин Николов ( " Ботев " ) удари с лакът Здравко Димитров при центриране в наказателното поле. Борислав Цонев обаче пропусна да изравни от 11 метра.

Цонев на всичкото от горната страна се контузи съвсем незабавно след почивката и треньорът Живко Миланов се принуди да го смени с Андриан Краев. Левскарите пробваха да осъществят нещо като напън към вратата на " Ботев ", само че офанзивите завършваха най-вече с центрирания, които елементарно биваха обезвредени от домакините.

В 58-ата мин. " Ботев " реши всичко в мача. Тогава младият бранител на " Левски " Георги Александров фаулира Дориан Бабунски в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. А Бабунски вкара от 11 метра втория си гол в мача, с което подпечата успеха на врачани.
Източник: segabg.com