Отборът на Левски 2014 постигна категоричен успех в среща от

...

Левски 2014 се разправи с пловдивските студенти

Отборът на Левски 2014 реализира безапелационен триумф в среща от XI кръг на постоянния сезон в Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 96:77 (30:12; 24:14; 17:29; 25:22) .

Деян Карамфилов означи 21 точки за гостите, Крис Минков и Алекс Симеонов прибавиха по 17 точки, а Никола Маравич се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 15 точки и 10 битки.

Айзея Юмипиг беше най-резултатен за пловдивчани – 22 точки, а Васил Бачев завърши с 19 точки.

Столичани бяха цялостни господари на терена през първото полувреме, като още от първия съдийски сигнал поеха самодейността и започнаха да натрупат преднина. След първите 10 минути „ сините “ имаха задатък от 18 точки – 30:12, който пристигна след композиция от чудесно показване в отбрана и нахлуване, като през втория интервал обстановката не се промени и на почивката баскетболистите на Левски 2014 към този момент бяха напред с 28 точки – 54:26.

През третата четвърт функциите се размениха, откакто пловдивските „ студенти “ се съвзеха от неприятното си показване през първото полувреме и започнаха да топят изоставането си.

Домакините съумяха да заличат част от изоставането си – 55:71 след 30 минути игра, само че в заключителния интервал гостите от Левски 2014 съумяха да спрат стремежа на противника и с това си подсигуряваха и крайния триумф – 96:77.