Отборът на Леванте започна новия сезон в Примера дивисион по

...

Леванте шокира Бетис с класика като гост

Отборът на Леванте стартира новия сезон в Примера дивисион по отличен метод с победа като посетител над Бетис. Срещата на “Бенито Вийямарин” завърши с триумф на гостите с класическото 3:0, които си потеглиха повече от удовлетворени от Севиля.

Леванте откри резултата в 37-ата минута, когато Жасон нахлу на скорост в наказателното поле и пусна паралелно на голлинията, където Роджър Марти от близко засече кълбото в мрежата за 0:1.

В 54-ата минута Хосе Моралес удвои със страховит гол. Той потегли с топка в крайници от центъра на терена, навърза няколко бранители на противника и най-после матира и вратаря за 0:2.

Крайното 0:3 оформи още веднъж Моралес, засичайки центриране на Рафаел Дуамена отляво.

Така Леванте краткотрайно оглави класирането с актив от 3 точки. В идващия кръг валенсианци одобряват Селта. Бетис пък ще би трябвало бързо да се съвзема от шока, защото му следва посещение на Алавес.

Примера дивисион 1 кръг, петък 17 август  Бетис 0:3краен резулат  Леванте