Отборът на Леганес се отлепи от последната позиция в класирането

...

Леганес пое въздух след схватка на дъното

Отборът на Леганес се отлепи от последната позиция в класирането след домакинско 1:0 над Райо Валекано в опашкарски конфликт от осмия кръг в испанския хайлайф. Гуидо Карийо се разписа в 14-ата минута и попадението му остана само до края на дуела. С триумфа “лос пепинерос” изпревариха кастилските си съседи. В 14-ата минута Микаел Сантос центрира фалцово, а Гуидо Карийо насочи технично към далечния ъгъл - 1:0. В 24-ата стражът на Райо Алберто Гарсия се оправи с удар на Сантос. В 43-ата Джонатан Силва изиска дузпа, само че съдията не видя нарушаване при противоречива обстановка. В добавеното време на първата част и Оскар Родригес пропусна пред вратата на “пчеличките”. След почивката ситуациите понижиха. Домакините се поуспокоиха, а гостите от “Вайекас” се изнесоха по-напред. В 73-ата минута Алваро Медран тресна греда в опит да изравни. В 82-ата Медран беше изпъден с втори жълт картон за остро влизане в краката на Микел Весга. В 87-ата Алберто избави рисков удар на Оскар. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 8 кръг, събота 6 октомври  Леганес 1:0краен резулат  Райо Валекано