Отборът на Леганес измъкна изстрадана, но ценна победа в домакинството

...

Леганес хлъзна Валядолид в добавеното време

Отборът на Леганес измъкна изстрадана, само че скъпа победа в семейството си на Валядолид от 30-ия кръг. Домакините на " Мунисипал де Бутарке " взеха трите точки безусловно в последните секунди на мача, само че те са значими, тъй като са против директен съперник в борбата за оцеляване.

Героят в мача бе Гуидо Карийо, който вкара победния гол в 6-ата минута на добавеното време. Тогава той получи центриране от Хуанфран и с глава насочи топката във вратата за крайното 1:0.

С този триумф Леганес събра актив от 39 точки и се изкачи до 12-ото място в класирането. Валядолид пък остава на 16-ото място в таблицата с 30 извоювани точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 30 кръг, четвъртък 4 април  Леганес 1:0краен резулат  Реал Валядолид