Отборът на Лече постигна първа победа в Серия А през

...

Лече изненада Торино за първа победа в Серия А

Отборът на Лече реализира първа победа в Серия А през новия сезон, откакто измъкна триумф с 2:1 като посетител на Торино в дуел от третия кръг. С успеха гостите се отлепиха от дъното, на което се намира тима на Сампдория, който към момента е в търсене на първата си точка. Успехът е и първи за Лече в елита от седем години насам и не пристигна по никакъв начин елементарно, а в заключителните минути се стигна до драма след намесата на системата на ВАР. Гостите започнаха мощно и в 35-ата минута откриха резултата. Автор на попадението стана Диего Фариас. Вратарят на домакините Салваторе Сиригу отби първия удар на Фалко, само че при добавката Фариас беше безсърдечен. Единственият късмет за " биковете " през първите 45 минути беше пре Лоренцо Де Силвестри, само че ударът му с глава мина над гредата. След почивката възпитаниците на Валтер Мадзари се активизираха и стигнаха до изравнително попадение в 58-ата минута от дузпа посредством Андреа Белоти. Торино беше в напредък, само че втори гол във вратата на Лече не падаше. Така се стигна до 73-ата минута, когато Марко Манкосу шокира Торино с втори гол. В края на мача пробляснаха очаквания, че домакините ще стигнат до изравнително попадение, само че те бяха попарени. Андреа Белоти имаше искания за нова дузпа, откакто беше повален в наказателното поле, само че след обзор на обстановката в наказателното поле посредством системата ВАР такава не бе отсъдена и в последна сметка Лече си потегли с трите точки от Торино. Серия А 3 кръг, понеделник 16 септември  Торино 1:2краен резулат  Лече