Отборът на Лече победи състава на Кремонезе с 2:0 като

...

Лече остави Кремонезе без победа и на дъното в Серия А

Отборът на Лече победи състава на Кремонезе с 2:0 като посетител в първи дуел от 21-ия кръг на италианската Серия А.

Гостите се добраха до триумфа с две попадения в границите на десетина минути след почивката. Първо, Федерико Баширото даде преднина на Лече, а Габриел Стрефеца постави точка на разногласието с гол в 69-та минута. До края домакините не съумяха да отвърнат на предизвикването и по този начин остават без победа от началото на сезона, при осем равенства и 13 загуби, на 10 от избавителния бряг. Лече диша малко по-спокойно, като е към този момент на 10 пункта от рисковата зона.

За Кремонезе, който изненадващо на фона на представянето си в шампионата е полуфиналист за Купата на страната, следва посещение на водача в класирането Наполи, до момента в който Лече посреща борещия се за топ 4 отбор на Рома.