Отборът на Лацио стана първият финалист за Купата на Италия,

...

Лацио на финал след солиден триумф над Милан

Отборът на Лацио стана първият финалист за Купата на Италия, откакто завоюва с 1:0 гостуването си на Милан на „ Сан Сиро”. Първата среща сред двата отбора в Рим приключи при нулево тъждество, а гол на Хоакин Корея прати „ албичелесте” към финалния мач за Купата.

В другия мач съперникът на „ орлите” ще бъде заимствуван след двубой сред Аталанта и Фиорентина.

Мачът започва кошмарно за Лацио, който трябваше да играе повече от 70 минути без огромната си звезда Сергей-Милинкович Савич, който се контузи в 15-ата минута. Шест по-късно пък бранителят на Милан Давиде Калабрия падна в полето на Лацио, само че съдията Паоло Мацолени прикани играта да продължи.

Малко по-късно пък Калабрия насочи топовен удар от отдалеченост, само че Томас Стракоша се намеси добре.

В 40-тата минута пък Гатузо също трябваше да направи смяна, откакто Калабрия се контузи, а на негово място влезе Конти. Лациалите направиха огромен пропуск да поведат в резултата, откакто огромни пропуски направиха Бащош и Хоакин Корея. Вторият даже излезе самичък против Пепе Рейна, само че вратарят реагира брилянтно и провали опцията на столичани да пернат в резултата.

Лукас Лейва бе първият състезател, който сътвори проблеми на двамата вратари през второто полувреме, само че някогашният му съотборник в Ливърпул – Хосе Рейна, се намеси добре, боксирайки в корнер. След него пък Бащош стреля с глава, само че топката мина настрана.

Хоакин Корея пък продължи с положителните си изяви, като в 58-ата минута пусна пас към Чиро Имобиле, който се озова самичък против Рейна, а италианският нападател прокара топката край стража на Милан за 1:0.

В 69-ата минута пък Пионтек засече центриране от фаул с глава, само че ударът бе навън. Седем по-късно пък Луис Алберто се откъсна зад защитата на „ росонерите”, само че осъществяването при удара бе доста едва и Рейна избави. Миг по-късно Патрик Кутроне изравни резултата, но голът бе анулиран, защото имаше засада.

В 83-ата минута Имобиле можеше да вкара втори гол във вратата на Милан, само че ударът мина над напречната греда. В последната минута пък Бакайоко сбърка паралелен пас, а Имобиле се озова в добра позиция за гол, само че Рейна се прояви още веднъж добре.

Това бе и последният любопитен акцент от дуела на „ Сан Сиро” като Лацио към този момент е на край за Купата на Италия.