Отборът на Лацио спечели инфарктна победа с 4:3 като гост

...

Какво се случи?! Лацио губеше до 95-ата минута и успя да победи

Отборът на Лацио завоюва инфарктна победа с 4:3 като посетител на Торино в мач от шестия кръг на Серия “А”. По-любопитното е, че " орлите " изоставаха с 2:3 до 95-ата минута, когато падна изравнителното попадение за 3:3. При дадени пет минути добавено време Фелипе Кайседо вкара за 4:3 в 98-ата. Римляните поведоха в резултата в 15-ата минута, само че сред 20-ата и 25-ата домакините направиха поврат. Сергей Милинкович-Савич изравни в 49-ата минута, а гол на Саша Лукич в 87-ата зарадва домакините. В 95-ата Чиро Имобиле се разписа от дузпа за крайното 3:3. До момента Торино имаше единствено една точка и пропусна опция за първа победа. В 15-ата минута гостите от Рим откриха резултата след композиция сред Патрик и Андреас Перейра. Перейра шутира от 15 метра, насочвайки в десния низък ъгъл на вратаря. Пет минути по-късно “биковете” изравниха след корнер. Симоне Верди центрира и Глейсон Бремер означи с летящ плонж. В 23-ата Андреа Белоти беше спънат в наказателното поле и по-късно самичък осъществя дузпата за цялостен поврат в мача. В 48-ата Сергей Милинкович-Савич означи за 2:2 след хубаво осъществяване от директен свободен удар от към 20 метра. В 87-ата торинци нанесоха нов удар. Саша Лукич се пребори в наказателното поле, финтира вратаря и насочи по земя надалеч от шпагатите на двама бранители. В добавеното време съдията даде дузпа за гостите след ревизиране на видеоповторение. Реферът реши, че има игра с ръка и тя блокира удара. Имобиле вкара за крайното 3:3 от дузпа. Серия А 6 кръг, неделя 1 ноември  Торино 3:490 минута  Лацио