Отборът на Лацио се върна на третото място в подреждането

...

Гол от дузпа донесе успеха на Лацио срещу Удинезе

Отборът на Лацио се върна на третото място в подреждането на италианската Серия " А ", откакто надигра с минималното 1:0 като посетител Удинезе в среща от 36-ия кръг.

Единственото попадение за " римските орли " осъществя капитанът Чиро Имобиле, който беше прецизен от дузпа в 61-ата минута.

Наказателният удар в интерес на столичани пък беше отсъден за нарушаване против самия Имобиле от страна на Адам Мазина.

Пет минути преди края на постоянното време домакините от Удинезе въпреки всичко вкараха топката във вратата, само че изравнителното попадение на Иля Несторовски не бе зачетено поради засада на северномакедонеца.

В класирането Лацио още веднъж се изкачи до 3-ото място с актив от 68 точки и при още един триумф ще си подсигурява място в топ 4 и присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон. Удинезе пък заема 12-ата позиция с 46 пункта.