Отборът на Лацио постигна победа с 3:1 при домакинството си

...

Лацио спечели дербито с Интер на Олимпико и оглави Серия А

Отборът на Лацио реализира победа с 3:1 при семейството си на Интер в дуел от третия кръг на италианската Серия А.

Римските „ орли “ откриха резултата на „ Стадио Олимпико “ в 40-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич пусна дълго, високо подаване в наказателното поле на „ незадзурите “ към Фелипе Андерсон, който с глава се разписа в долния десен ъгъл на вратата, защитавана от Самир Ханданович.

Гостите от Милано изравниха резултата шест минути след началото на втората част. Федерико Димарко центрира от фаул отдясно в пеналтерията на домакините, където Чиро Имобиле почисти неубедително с глава, Дензъл Дъмфрис завоюва високата топка, предоставяйки я на Лаутаро Мартинес на границата на вратарското поле. Аржентинският нападател стигна пръв до кълбото и с едно допиране я прати в левия ъгъл на старжа Иван Проведел.

Четвърт час преди края на срещата Лацио още веднъж поведе след извънредно попадение на Луис Алберто, който с удар от придвижване от дъгата на наказателното поле прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на Ханданович, който безпомощно изгледа по какъв начин тя се вплита в мрежата.

Точка на разногласието постави Педро, който с прекрасен фалцов удар в наказателното поле се разписа в 86-ата минута.

В класирането Лацио е водач с актив от 7 точки след три изиграни срещи. Интер е четвърти с 6 пункта.