Отборът на Лацио направи 1:1 при домакинството си на Болоня

...

Лацио се измъкна сух при домакинството си на Болоня

Отборът на Лацио направи 1:1 при семейството си на Болоня в мача от 29-ия кръг на Серия А. Гостите поведоха след три минути игра с гол на Симоне Верди, а Лукас Лейва изравни. Това е второ следващо реми в шампионата на „ римските орли “, до момента в който Болоня прекъсна серията си от две следващи провали.

В класирането лациалите са пети с 54 точки, а Болоня е 11-ти с 34.

Болоня имаше щастието да поведе след едвам три минути игра. Рикоширала топка стигна до Симоне Верди, който имаше опцията от близка отдалеченост да открие за 1:0.

„ Римските орли “ обаче се върнаха в мача след 16 минути игра. Лукас Лейва овладя майсторски впечатляващ пас в наказателното поле и с удар по земя прокара топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

До края на полувремето по-интересните обстановки бяха в интерес на Болоня. Първо в 24-ата минута Симоне Верди опита шанса си от границата на наказателното поле, само че около вратата, а в 30-ата Родриго Паласио получи съобразителен пас в пеналта, само че бранител блокира опита му.

След почивката гостите провежда превъзходна офанзива в 59-ата минута Готфред Донса стигна до прекрасен пас в наказателното поле, само че още веднъж защитник се намеси в точния момент и осуети опцията.

Един от редките шансове пред Лацио пристигна в 76-ата минута. Фелипе Андерсон се отличи с прекрасен самостоятелен рейд в 76-ата минута, навлезе в наказателното поле, само че пропиля опцията след неакуратен изстрел.

В продължението на срещата Томас Стракоша опази ремито с марково избавяне. Симоне Верди съумя да откри пространство пред себе си и стреля от отдалеченост. Топката летеше под напречната греда, само че стражът показва впечатляващ инстикт и парира изстрела.