Отборът на Лас Вегас Голдън Найтс спечели с 5:2 гостуването

...

Лас Вегас надделя над Лос Анджелис Кингс в НХЛ

Отборът на Лас Вегас Голдън Найтс завоюва с 5:2 гостуването си на Лос Анджелис Кингс в мач от следващия кръг на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

"Златните рицари " стигнаха до триумфа с помощта на мощната си игра при числено преимущество, реализирайки 3 гола при трите обстановки, в които бяха с човек повече на леда.

Райли Смит откри резултата в шестата минута на мача, а единствено секунди по-късно Макс Пачорети повиши на 2:0 с първия "пауър плей " гол за Лас Вегас.

Домакините от Лос Анджелис върнаха едно попадение посредством Остин Вагнер в осмата минута, само че през втората третина гостите стигнаха до нови два гола с човек повече, дело на ветерана Пол Щастни.

Малко след началото на последната част Дъстин Браун върна един гол за "кралете ", с цел да понижи до 2:4, само че единствено 17 секунди по-късно Марк Стоун оформи крайния резултати с пети гол за Вегас.

Много мощен мач за спечелилите направи и вратарят Марк-Андре Флюри, който отрази 36 шайби към мрежата си.

Бившият тим на Флюри - Питсбърг Пингуинс, също се поздрави с експресивен триумф надалеч от вкъщи. Като посетител "пингвините " разгромиха Уинипег със 7:2.

Матю Перо даде задатък на Уинипег след по-малко от две минути игра, само че това само раздразни гостите, които дадоха отговор с три безответни гола доникъде на втората третина. Техни създатели станаха Зак Астън-Рийс, Джейк Гюнцел и Сам Лафърти.

Марк Шайфеле понижи на 2:3 малко след попадението на Лафърти, само че до края на дуела Питсбърг властваше на леда в канадския град и стигна до нови четири гола. Техни създатели станаха Доминик Саймън, както и още веднъж Лафърти, Гюнцел и Астън-Рийс.

За Питсбърг това бе трети мач от началото на сезона със седем маркирани гола след триумфа със 7:4 над Минесота в събота и този със 7:2 над Кълъмбъс на 5 октомври.

В последния мач от програмата на НХЛ тази нощ успеха отиде при отбора на домакините в лицето на Сан Хосе Шаркс. "Акулите " завоюваха с 3:1 против Калгари, като още до края на първата третина подсигуриха триумфа си с голове на Тимо Майер и Кевин Лабанк.

Калгари върна едно попадение в в седмата минута на втория интервал посредством Елиас Линдхолм, само че Томаш Хертл фиксира успеха на Сан Хосе тъкмо преди втората пауза с гол при числено понижен състав.

Победата е втора за Сан Хосе след четирите загуби в първите четири мача от сезона. За Калгари срещата бе дебют за вратаря Кам Талбот, който избави 17 удара към вратата си.