Отборът на Лас Палмас официално изпадна от Примера след домакинска

...

Лас Палмас пое 4 гола и беше потопен окончателно в Сегунда

Отборът на Лас Палмас публично изпадна от Примера след домакинска загуба с 0:4 от Алавес в дуел от 34-ия кръг. Четири кръга преди края “жълтите” са на недостижимите 13 точки от избавителното 17-о място. Канарският отбор стана вторият изпадащ, последвайки пътя на Малага. Мунир Ел Хадади осъществя две попадения в 51-ата и 73-ата минути, а Алваро Медран и Рубен Собрино се разписаха в 79-ата и 90-ата минути.

През първото полувреме шутовете бяха необичайност. Удар на Рубен Собрино беше отклонен от Давид Гарсия в шестата минута. Хави Кастеяно (28) и Ален Халилович (41) не сполучиха при далечни удари. В 51-ата Мубарак Уакасо центрира, а Мунир откри резултата с прелестен удар с глава. В 73-ата някогашният състезател на Барселона вкара втори гол при хубава контра за баския отбор. В 79-ата Алваро Медран означи трето попадение, като секунда по-рано гостите от “Мендисороса” желаеха дузпа. В 90-ата Собрино оформи крайното 0:4 след нова контра.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 34 кръг, неделя 22 април  Лас Палмас 0:4краен резулат  Алавес