Отборът на Ланс записа убедителна победа над Клермон с 4:0

...

Ланс победи Клермон и излезе на трето място във френската Лига 1

Отборът на Ланс записа безапелационна победа над Клермон с 4:0 като посетител в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1.

Ланс реши всичко в границите на 5 минути през първата част. Между 30-ата и 34-ата минута Лоис Опенда вкара хеттрик, с което предопредели изхода на мача. След половин час игра той получи пас от Анжело Фулжини и вкара от дребен ъгъл за 0:1. Малко по-късно той се възползва от доста груба неточност на бранител на Клермон и вкара с мощен шут второто попадение. Веднаг аслед това Опенда приключи и хеттрика си, откакто излезе самичък против вратаря и вкара невъзмутимо.

Крайното 4:0 за гостите оформи Алекс Клод-Морис, който вкара с удар в долния ляв ъгъл.

До края на мача Клермон се опита най-малко да вкара почетно попадение, като Матеуш Витеска стреля, а ударът му срещна напречната греда.

Ланс изскочи на трето място в Лига 1 с безапелационния триумф, до момента в който Клермон остана на 11-а позиция в класирането.