Отборът на Ланс нанесе тежко поражение на Монако при гостуването

...

Ланс шокира Монако за едно полувреме

Отборът на Ланс нанесе тежко проваляне на Монако при гостуването от 15-ия кръг на френската Лига 1. Гостите завоюваха с безапелационното 3:0, като всички попадения паднаха през първата част. Резултатът беше открит още в 34-ата секунда от Исиага Сила. В 23-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, откакто Аксел Диаси беше беше изпъден за нарушаване против Игнатиус Ганаго. Десет минути по-късно Ланс удвои задатъка си посредством Симон Банза, а Гаел Какута направи 3:0 39-ата минута. Домакините също имаха своите шансове, като в 15-ата минута нацелиха напречната греда. Малко по-късно монегаските претендираха за дузпа, само че след намесата на ВАР такава не беше отсъдена. През втората част Ланс ловко удържа задатъка си и по този начин записа трета поредна победа като посетител.
3 - Monaco n’avait plus encaissé 3 buts en première période d’un match à domicile en Ligue 1 depuis le 15 mars 2008 contre Lyon (3, 0-3 score final). Désastre.
— OptaJean (@OptaJean) В същото време пък Монако позволи три гола за едно полувреме за първи път от 2008 година насам, когато отстъпи с 0:3 пред Лион.

Лига 1 15 кръг, сряда 16 декември  Монако 0:3краен резулат  Ланс