Отборът на Кучетата от Младост не позволи да си тръгне

...

Кучетата от Младост оцеляха след фамозен обрат

Отборът на Кучетата от Младост не разреши да си тръгне от " Овергаз сцена " надвит за трети следващ път и събра сили да направи страховит поврат против София Ентъртейнмънт в извънредно трагичен мач, приключил с продължение - 98:92 (26:26, 11:17, 27:29, 24:16, 10:4). Победата бе доста значима за бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ за 2016-а, защото посредством нея застават краткотрайно на втората позиция в класирането на Втора дивизия с баланс 15-7.

Там обаче може да се получи сериозна въртележка при възможни победи на Кабайерос, Дървоядите и Фантомс, които са с 14 победи и 7 загуби, само че имат по още един мач до края на постоянния сезон. София Ентъртейнмънт се бори до финалната сирена, за което заслужава похвали, като отборът приключва сезона с 3 победи и 19 загуби на 10-ата позиция.

Първата част стартира с ранен задатък за Кучетата, само че той бе скъсен и обезвреден незабавно след серия от 0:11 за София Ентъртейнмънт. Така или другояче, двата тима продължиха да се гонят, а първата десятка завърши с тройка на Мартин Сечков, който изравни резултата при 26:26. Втората четвърт също бе равностойна, като само в самия край тимът на София Ентъртейнмънт стигна до нещо по-сериозно с кошове на Теди Буков за 37:43.

След почивката играта се развиваше на по-високо движение, което оказа помощ на символичните посетители да стигнат до двуцифрен точков задатък. Последната четвърт стартира при 8 точки разлика - 64:72, като тя незабавно се усили на 16 след кошове на Ахилеас Зикас и Марио Юруков.

Тук някъде Кучетата си припомниха, че възможна загуби би се отразила доста неприятно за упоритостите на тима, и приключиха интервала със серия от 21:5, с цел да вкарат мача в продължения. Отбелязваме, че Георги Наумов наниза 3 наказателни, с цел да избави тима си и да изравни резултата при 88:88. В продълженията Кучетата към този момент бяха по-мотивираният отбор и след тройки на Димитър Мещерски и капитана Маргарит Рунев всичко завърши - 98:92.

Мартин Сечков бе в основата на обрата за Кучетата с 33 точки, 19 битки, 8 асистенции и 3 чадъра. Димитър Мещерски и Георги Наумов се разписаха с по 16 точки и 12 битки всеки, а Маргарит Рунев приключи с " трипъл-дабъл " 12 точки, 16 битки и 10 асистенции + 4 отнети топки. За София Ентъртейнмънт Ахилеас Зикас вкара записа 24 точки, 7 битки, 5 асистенции и 4 отнети топки, Теди Буков добави 20 и 13 битки, Марио Юруков остави 19 пункта и 14 взети отскочили топки на сметката си, а с по 14 точки останаха Мирослав Кетенлиев и Даниел Илчев.

Вицешампионите на Трета дивизия от предишния сезон Фантомс записаха доста значима победа в борбата си за челните места, откакто стигнаха до триумф в мача си с Атлетик 95 Куклен с крайното 80:75 (24:13, 12:20, 24:18, 20:24). Триумфът оказва помощ на " фантомите " да доближат до своята 14-а победа от началото на сезона във Втора дивизия, която пък в същото време ги изравнява с тимовете на Кабайерос и Дървоядите - и трите отбора сега с с баланс 14-7 един кръг преди края. Отборът от Куклен пък остава на осмата позиция и към този момент се готви за плейофен конфликт с непобедения до момента тим на Миньор 2015 (Перник).

До двуцифрен брой безответни точки първи стигнаха Фантомс, които излязоха напред в резултата с 24:13 след първите 10 минути. През втората четвърт символичните посетители дадоха отговор посредством положителни изяви на Дилян Барбов и се отдръпнаха на огромната отмора при 3 точки недостиг - 36:33. Третата четвърт още веднъж мина под превеса на " фантомите ", които за повторно се отскубнаха с двуцифрена преднина, а самата четвърт завърши при 60:51. Тимът на Атлетик обаче не се съобщи и в границите на 60 секунди записа серия от 0:11, с която върна интригата в дуела при 78:74. Фантомс въпреки всичко резервираха преднината си и победиха с крайното 80:75.

Григор Божилов приключи с 23 точки и 7 битки за спечелилите. Теодорас Зиакас добави 16 и 9 асистенции, Калеб Акенс за следващ път приключи с " дабъл-дабъл " 13 точки и 21 битки + 4 отнети топки, а Борислав Каменов се регистрира с 11 точки. Дилян Барбов бе над всички за Атлетик с 33 точки, 10 битки и 5 асистенции. Найден Найденов записа 17/5/6, а Костадин Костов добави 10 точки и 5 битки.