Отборът на Кротоне постигна изключително важен успех с 1:0 над

...

Кротоне с много важен успех срещу Болоня

Отборът на Кротоне реализира извънредно значим триумф с 1:0 над Болоня в мач от 31-ия кръг на Серия “А”. В воин за домакините се трансформира Сими Нванкво, който заби единственото попадение в срещата.

Il @FcCrotoneOff si porta in vantaggio allo Scida grazie alla rete di Simy! #CrotoneBologna 1-0 #SerieATIM pic.twitter.com/iPEKDAZllE
— Serie A TIM (@SerieA_TIM) April 8, 2018
Първата забавна обстановка на стадион “Ецио Шида” пристигна в 3-ата минута, когато Федерико Ди Франческо стреля към вратата на домакините, само че топката мина настрана от задачата. В 20-ата минута огромната звезда на Болоня Симоне Верди бе покрай осмия си гол, само че Кордас се намеси.

В 25-ата минута почитателите на Кротоне имаха мотив за наслада, откакто Адриан Стоян откри Сими, който се възползва и наказа опитния пазач на гостите. В края на първата част Пулгар опита да изравни, само че халфът не откри очертанията на вратата.

През второто полувреме играчите на Роберто Донадони се пробваха да натиснат и да стигнат най-малко до точката, само че нито един футболист в бял екип не съумя да сътвори чисто голово състояние пред вратата на Алекс Кордас.

С този триумф Кротоне прекъсна серията си от три следващи провали. Играчите на Валтер Дзенга пък към този момент събраха актив от 27 точки, колкото има и новакът СПАЛ 2013.

Положението в състава на Болоня е доста тежко, откакто отборът има единствено 2 точки в последните 5 кръга.

КРОТОНЕ - БОЛОНЯ 1:0