Отборът на Кристъл Палас победи с минималното 1:0 гостуващия Астън

...

Грубата игра на Астън Вила не уплаши Кристъл Палас

Отборът на Кристъл Палас победи с минималното 1:0 гостуващия Астън Вила в дуел от 4-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение означи Джордан Аю в 73-ата минута.

Първата част на мача ще се запомни само с грубата игра на Астън Вила. Тогава играчите на бирмингамци си изкараха цели 4 жълти карона. Така пристигна 54-ата минута, когато Махмуд Трезеге остави гостите с 10-ма индивида, откакто си изкара втори жълт и надлежно червен картон за нарушаване против Уилфред Заха край тъчлинията. Домакините се възползваха от численото си предимство и стигнаха до надвит гол в 73-ата минута. Тогава Джордан Аю се оправи с двама противникови играчи и прати топката в мрежата със мощен шут.
Back-to-back wins for Palace!#CPFC | #CRYAVL
— Crystal Palace F.C. (@CPFC) August 31, 2019 С днешния триумф Кристъл Палас се изкачи на 4-ото място в класирането със 7 точки, до момента в който Астън Вила е на 16-ата позиция в зоната на изпадащите с 3 пункта.
Премиър лийг 4 кръг, събота 31 август  Кристъл Палас 1:0краен резулат  Астън Вила