Отборът на Кливланд Кавалиърс нанесе втори пореден удар над звездната

...

Секстън и Кливланд отново шамаросаха звездния отбор на Бруклин

Отборът на Кливланд Кавалиърс нанесе втори следващ удар над звездната селекция на Бруклин Нетс. Въпреки че през миналата нощ " мрежите " бяха без получилия отмора Кевин Дюрант, то Джеймс Хардън и Кайри Ървинг нямаха доста какво да сторят против стимулираните " кавалери " и още веднъж позволиха проваляне, този път със като посетител. Както е известно, преди две нощи Кавс още веднъж удариха Нетс, само че в надалеч по-завързан дуел - 147:135 след продължение.

COLLIN SEXTON
25 PTS, 9 AST, 1 TO

Back-to-back wins vs the Brooklyn Nets
— Ballislife.com (@Ballislife)
Така тимът от Охайо записва третата си поредна и общо осма победа от началото на сезона и за момента окупира плейофно място - 6-ата позиция с актив от 8-7. Бруклин, който позволява най-малко по 115 точки в 7 от последните си 8 мача и е измежду петте тима с най-лоша отбрана в НБА, е седми с баланс 9-8. В самия мач нюйоркчани хванаха едвам 29 битки против цели 50 на своя противник.

The Cavs beat the Nets...again.
— Hoop Central (@TheHoopCentral)
" Мрежите " имаха водачество от 8 точки във втората четвърт, само че след почивката обстановката за отбора на старши треньора Стив Неш радикално се преобрази. Кливланд взе третата четвърт с 13 точки разлика и поведе с цели 14 - 98:84. В последния интервал не успяхме да станем очевидци на случилото се в първия мач и " кавалерите " задържаха удобния си двуцифрен задатък.

JARRETT ALLEN ALL OVER BROOKLYN
— NBA on ESPN (@ESPNNBA)
Колин Секстън още веднъж прониза коша на Бруклин. Звездата на Кливланд се регистрира с 25 точки и 9 асистенции за успеха на отбора си, откакто вкара 42 на " мрежите " в предишния мач. Андре Дръмънд остави 19 точки и 16 битки, Джарет Алън още веднъж се включи доста мощно против някогашния си тим с 19 точки за 19 минути от пейката, Лари Нанс-младши вкара 14 и взе 10 битки, а също някогашният състезател на Бруклин Ториън Принс наниза 14 точки.

За Нетс Кайри Ървинг бе най-полезен с 38 точки и 5 асистенции, Джеймс Хардън добави 19 точки, 5 битки и 11 асистенции, а Джеф Грийн и Тимъти Луау-Кабаро записаха надлежно по 13 и 11 точки от пейката на гостите.