Отборът на Казахстан не само навакса два гола пасив, а

...

Грандиозен обрат - Казахстан накара Дания да плаче в Астана

Отборът на Казахстан освен навакса два гола пасив, а даже осъществя поврат и съкруши с 3:2 Дания във втора европейска подготовка за двата отбора по пътя към Евро 2024.

Расмус Хойлунд с два гола през първото полувреме (21 и 36) даде удобен задатък на „ аления динамит “ и като че ли всички на стадиона в Астана им беше ясно, че тази среща също ще бъде изгубена.

Само че футболистите на Могомед Алиев надалеч не бяха на това мнение, като през втората част нанизаха три гола във вратата на Хермансен.

В 73-ата минута от дузпа Зайнутдинов понижи пасива на казаците, а четири преди края на постоянното време Тагиберген изравни резултата, с цел да може в 89-ата Аймбетов да донесе трите точки за домакина.

Така Казахстан към този момент има три точки в своя актив и е четвърти в група Н. Дания остава втори с три точки.