Отборът на Казахстан, чийто селекционер е Станимир Стоилов, постигна първа

...

Мъри Стоилов и Казахстан с първа победа в Лигата на нациите

Отборът на Казахстан, чийто селекционер е Станимир Стоилов, реализира първа победа в шампионата на Лигата на нациите, откакто разгроми с 4:0 гостуващия Андора.

Домакините взеха удобна преднина от два гола още до почивката посредством Йеркебулан Сейдахмет в 21-ата минута и Бауржан Турисбек в 39-ата. Джосеп Гомес от състава на Андора си вкара автогол в 61-ата минута, а три по-късно съотборинкът му Жорди Алаес получи втори жълт и надлежно червен картон. В 74-ата Роман Муртазаев оформи крайното 4:0 за отбора на Мъри Стоилов.

Така Казахстан е втори в група 1 на дивизия D с 5 точки от четири мача, до момента в който Андора е финален с два пункта от същия брои срещи. По-късно през днешния ден водачът Грузия гостува на Латвия. Лига на нациите 4 кръг, вторник 16 октомври  Казакстан 4:0краен резулат  Андора