Отборът на Жирона стана третият изпадащ отбор след Уеска и

...

Жирона изпадна официално във Витория

Отборът на Жирона стана третият изпадащ тим след Уеска и Райо Валекано. Днес каталунците изгубиха с 1:2 от Алавес на " Аноета " в мач от последния кръг на Ла Лига. Гостите от “Монтиливи” се бореха сърцато, само че личеше неналичието на точност в дейностите. Домакините съумяха да осъществят едно от дребното си голови положения. В 40-ата минута отбраната на каталунците не съумя да почисти добре и Мубарак Уакасо откри топката от ждроб и вкара с удар от 17 метра. В 82-ата Джонатан Кайери означи втори гол за баските след прекрасен удар от 19 метра. Четири минути по-късно Порту върна едно попадение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 38 кръг, събота 18 май  Алавес 2:1краен резулат  Жирона