Отборът на Италия надигра Полша с 3-0 гейма в мач,

...

Италия грабна бронза след класика над Полша

Отборът на Италия надигра Полша с 3-0 гейма в мач, игран в Анкара, за бронзовите медали на Европейското по волейбол за дами – в обособените елементи (25-23, 25-20, 26-24).

Италианките, европейски шампионки от 2007 и 2009, завоюваха оспорвания първи гейм, а във втората част имаха превъзходство, с цел да поведат с 2-0 и да се приближат на гейм от медалите. Полякините, обаче, демонстрираха отпор и бяха на точка от понижаване на пасива си, само че след три следващи в интерес на възпитаничките на Давиде Мацанти, „ Скуадра адзура “ се поздрави с бронза.

Най-резултатна за победителките стана Паола Огечи Егону с 23 точки (16 офанзива, шест блокади и един ас), а Индре Сорокайте добави 12 пункта. За Полша Малвина Смаржек-Годек приключи с 15, само че те се оказаха извънредно незадоволителни за девойките на Яцек Навроцки. По-късно следва и финалът в конкуренцията сред настоящия международен и европейски първенец Сърбия и един от домакините Турция. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg