Отборът на Испания продължава с безапелационното си представяне в група

...

Испания оцеля в румънския ад

Отборът на Испания продължава с безапелационното си показване в група F. Ла Фурия продължава с цялостен точков актив, откакто завоюва гостуването си на Румъния с 2:1. Северните ни съседи обаче много изтезаха звездната селекция на Роберто Морено.

Наглед всичко вървеше чудесно за тях, откакто първо Серхио Рамос означи от дузпа, а пък Пако Алкасер удвои незабавно след паузата. Домакините обаче върнаха бързо едно попадение посредством Андоне, което им даде живителни сили в стремежите им за реализиране на най-малко точка. В 81-ата минута Испания остана с човек по-малко, откакто Йоренте получи червен картон.
 Снимка 441583
Източник:

До края момчетата на Козмин Контра натикаха футболния хегемон надълбоко в наказателното му поле, само че с фамозни спасявания блесна Кепа Аризабалага.

Двубоят на " Арена Национал " стартира със светкавична офанзива на испанците, която можеше да приключи с попадение, но Пако Алкасер пропусна самичък против Татарушану. Опитният румънски вратар продължи да има много постоянни изяви, като извади доста рискови удари на Жорди Алба и Серхио Рамос по-късно.

В 27-ата минута обаче Ла Фурия получиха дузпа, откакто Киприан Деак събори футболист на гостите в наказателното поле и реферът Айтекин уточни бялата точка. С виновната задача естествено се нагърби Серхио Рамос, който прати вражеския пазач в противоположния ъгъл за 0:1.

До паузата испанците като по знамение не удвоиха своята преднина, като със сериозен пропуск изпъкна Пако Алкасер.
 Италия завоюва гостуването си на Армения с 3:1
Пет от пет за Италия в група J

" Скуадрата " леко се поизмъчи със селекцията на Армения

Звездата на Борусия (Дортмунд) въпреки всичко поправи своя мерник в 47-ата минута. Селекцията на Роберто Морено още веднъж впечатли с разсичащи пасове зад защитата. При един подобен Жорди Алба остана изцяло непокрит, като показва екипен дух и реши да комбинира с Пако, осъществил на празна врата.

Тук някъде наставникът на домакините предприе промяна, вадейки от игра Клаудиу Кешеру за сметка на Флорин Андоне. В 59-ата минута централният нападател на Галатасарай му се отблагодари с попадение. Пушкаш смъкна към стрелеца с глава, който откри място сред двамата бранители на Испания и от комфортна позиция наказа Кепа.

Оставащите мигове от дуела бяха много вълнуващи за почитателите. Испанците останаха с човек по-малко, откакто в 81-ата минута Йоренте трябваше да спре непозволено откъсващ се румънски нападател. До края иберийците се затвориха в защита, като макар заветния домашен напън, съумяха да се доберат до скъпите три точки в Букурещ. С две фамозни спасявания изпъкна Кепа Аризабалага.
 Снимка 441584
Източник:

В другия мач от група F, Швеция не позволи никаква изненада и завоюва гостуването си на Фарьорски острови с 4:0 . Два гола за триумфа означи Александър Исак, а по едно попадение прибавиха Виктор Линдельоф и Куайсон. По този метод " трите корони " резервираха своето второ място във краткотрайното нареждане. Големият им съперник за тази позиция - Норвегия, който през днешния ден надигра Малта с 2:0 пък е на закъснение от две точки.

РУМЪНИЯ - ИСПАНИЯ 1:2

0:1 Рамос -дузпа (29 " ), 0:2 Алкасер (47 " ), 1:2 Андоне (59 " )

СТАДИОН : " Арена Национал "

СЪДИЯ : Дениз Айтекин

РУМЪНИЯ : Татарушану, Тоска, Григоре, Кирикеш, Неделцеару, Бензар, Станчиу, Марин, Деак, Кешеру, Пушкаш (резерви: Раду, Ница, Андоне, Бордеану, Цикалдау, Грозав, Хаджи, Максим, Паун-Александру, Рус, Стефан)

ИСПАНИЯ : Кепа, Навас, Йоренте, Рамос, Алба, Руис, Бускетс, Саул, Родриго, Алкасер, Себайос (резерви: Де Хеа, Лопес, Тиаго, Карвахал, Сусо, Гая, Ермосо, Нунес, Оярзабал, Парехо, Родри, Сарабия)