Отборът на Испания постигна втора победа в квалификационна група В.

...

Испания не призна Косово и на футболния терен

Отборът на Испания реализира втора победа в квалификационна група В. Ла Фурия този път не подцени своя конкурент и надделя Косово с 3:1. Селекцията на Лучо Енрике реши всичко още до почивката, когато към този момент водеше с 2:0. Точни за триумфа на домакините бяха Дани Олмо, Феран Торес и Жерард Морено.

Срещата сред двете страни имаше и политически привкус, защото Испания към момента не е признала косоварите за самостоятелна страна.

Испанците стартираха без капка подценяване и до 22-ата минута сътвориха две чисти положения посредством Феран Торес и Алваро Мората. Вратарят на косоварите удържаше фронта до 34-ата минута. Тогава за домакините се разписа Дани Олмо. Жорди Алба го откри в наказателното поле, а звездата на Република България Лайпциг още веднъж осъществя гол-бижу с обмислен шут в горния ляв ъгъл.
 Снимка 525186
Източник:

120 секунди по-късно падна и попадение №2. Педри показва отличен взор върху играта, намирайки Феран Торес. Универсалният футболист на Ман Сити пък подчини гостите с хубав диагонален изстрел.

Порив на оптимизъм се възцари в косоварските редици, когато в 70-ата минута Халими понижи до 1:2. Секунди по-късно обаче в действителността ги върна Жерард Морено. Нападателят на Виляреал скочи най-високо при центриране на Коке и с глава оформи крайното 3:1.

На 2 септември испанците гостуват на Швеция. Косово пък гостува на Грузия.
 Италия победи Литва с 2:0 в международна подготовка