Отборът на Исландия записа четвърта победа от началото на евроквалификациите.

...

Исландия не срещна проблеми с Молдова

Отборът на Исландия записа четвърта победа от началото на евроквалификациите. В днешния си дуел от петия кръг островитяните победиха с 3:0 Молдова като хазаин.

Гостите започнаха по-добре мача, само че доста бързо предадоха самодейността на домакините, които излязоха напред в резултата в 31-ата минута посредством Колбейн Сигторсон. През втората част исландците продължиха с натиска си, който докара до нов гол в 55-ата минута, дело на Биркир Бярносон. Крайното 3:0 оформи Йон Дади Бьодварсон в 77-ата минута.

С триумфа Исландия събра 12 точки и оглави група Н, където Молдова е шеста с три пункта. По-късно през днешния ден са мачовете Франция - Албания и Турция - Андора. ЕВРО 2020 5 кръг, събота 7 септември  Исландия 3:0краен резулат  Молдова