Отборът на Интер постигна убедителна домакинска победа с 4:0 над

...

Интер се разправи с Рапид за четвърта поредна победа

Отборът на Интер реализира безапелационна домакинска победа с 4:0 над Рапид (Виена) в среща реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Първата среща преди седмица приключи с най-малък триумф 1:0 за “нерадзурите”, които не престават напред в шампионата с общ резултат 5:0. Попаденията през днешния ден осъществиха Матиас Весино (11’), Андреа Ранокия (18’), Иван Перишич (80’) и Матео Политано (87’).

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута с гол на Весино след отличен пас на Антонио Кандрева. В 18-ата Ранокия се възползва от неприятно изчистена топка, с цел да удвои с воле задатъка на своя отбор. Третият гол падна чак в 80-ата минута след независим рейд на Перишич и техничен свършек от негова страна. Именно той асистира на Политано за крайното 4:0 седем минути по-късно.

| W-W-W-W

It's four straight wins after #InterRapid!

— Inter (@Inter_en) February 21, 2019 Това беше четвърти следващ триумф на Интер във всички шампионати.