Отборът на Интер надви Дженоа с 4:0 в двубой от

...

Интер се върна на върха след побой над Дженоа

Отборът на Интер надделя Дженоа с 4:0 в дуел от 17-и кръг на Серия А. Два бързи гола на Ромелу Лукаку и Роберто Галярдини през първата част дадоха удобен задатък на домакините. През втората част Себастиано Еспозито бе прецизен от дузпа, а с нов гол Лукаку оформи крайното 4:0.

Интер бе по-активният тим и започва с голям брой пропуски. Най-чистата опция пристигна в 23-ата минута, когато Роберто Галярдини завоюва топката покрай точката на дузпата и насочи изстрел с глава, само че опитът му отиде право в ръцете на Андрей Раду.

Малко по-късно резултатът въпреки всичко бе открит, откакто Антонио Кандрева извърши брилянтен пас към Ромелу Лукаку, който отклони топката в десния ъгъл и изведе домакините напред.

Само две минути по-късно Лукаку асистира на Роберто Галярдини, чийто удар мина около безпомощния Андрей Раду и се озова право в мрежата му.

В началото на втората част Лукаку имаше опция да означи второ попадение, само че ударът му бе отразен от стража на Дженоа.

В 63-а минута Кевин Ардила извърши извънредно жестоко нарушаване, за което бе глобен с жълт картон и дузпа за Интер. С осъществяването се нагърби Себастиано Еспозито, който оформи класиката за "нерадзурите ".

Малко по-късно Арналдо Санабриа можеше да означи почетно попадение за гостите, само че ударът му бе отразен от Самир Ханданович.

В 71-ата минута Лукаку реши всичко в дуела, откакто овладя прелестен пас в наказателното поле и насочи неспасяем удар в горния ляв ъгъл на вратата.

Така Интер се върна на първата позиция в класирането, като има еднакъв брой точки с втория Юве - 42. Дженоа, от своя страна, си остава на предпоследната позиция с едвам 11 пункта.