Отборът на Хетафе спечели у дома с 2:0 краймадридското дерби

...

Хетафе се изкачи в зона Европа, Леганес не помръдва от дъното

Отборът на Хетафе завоюва вкъщи с 2:0 краймадридското дерби с Леганес в двубой от деветия кръг на Примера дивисион. Анхел Родригес означи двете попадения в 64-ата и 84-ата минути. С триумфа момчетата на Пепе Бордалас се наместиха в топ 6. “Краставичарите” остават твърдо последни с две точки. През първото полувреме на “Колисеум Алфонсо Перес” имаше доста малко футбол. Освен че нямаше голови положения, темпото на игра беше много ниско и отегчително. След почивката “сините” съумяха да измъкнат точките. В 64-ата минута Анхел Родригес избяга от Сиовас и с глава означи на втора греда. В 84-ата Хета нанесе втори удар на контраофанзива. Анхел овладя дълга топка зад тила на отбраната, финтира вратаря и се разписа за крайното 2:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 9 кръг, събота 19 октомври  Хетафе 2:0краен резулат  Леганес